Fëmijët e kopshteve recitojnë dhe këndojnë këngë patriotike me rastin e festave të Nëntorit

Kopshti nr. 19 në Tiranë zhvilloi një aktivitet në kuadër të festave tëNëntorit. Fëmijët e këtij kopshti, të shoqëruar edhe nga mesueset përkatëse, zhvilluan një vizitë në pavijonet e Muzeut Historik Kombëtar. Të gjithë mbanin në dorë nga një flamur kuq e zi. Në përfundim të vizitës në hollin e Muzeut, disa prej fëmijëve recituan vjersha për flamurin, ndërsa të gjithë se bashku kënduan kenge patriotike. Qëllimi i këtij aktiviteti ishte që fëmijët të vijnë në Muze dhe të njihen më nga afër me historinë e vëndit tonë. Në përfundim fëmijët e kopshtit nr.19 u shprehën se ishin mjaft të kënaqur nga kjo vizitë.

15109393_1307332129329557_7645661842965478485_n 15193493_1307331965996240_8833680799297097252_n 15134746_1307332032662900_8112456180962114248_n

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Content is protected !!