Vizitë nga Ministrja e Kulturës së Greqisë znj.Lydia Koniordou

Ministrja e Kulturës së Greqisë znj.Lydia Koniordou, në kuadër të një vizite që ka bërë në Tiranë ka vizituar dhe ambientet e Muzeut Historik Kombëtar. Ajo u prit nga drejtori i institucionit z.Dorian Koçi, i cili e udhëhoqi gjatë guidës nëpër pavijone. “Keni një muze interesant” u shpreh znj.Koniordou, e cila u njoh me objektet e Pavijonit të Lashtësisë, me ato të Ikonografisë si dhe me Pavijonin e Mesjetës ku u ndal më së shumti tek Epitafi i Gllavenicës.

 

16832176_1418108661585236_7759658348247685672_n 16864591_1418108631585239_8003839948089004736_n 16831095_1418108624918573_7849150778492948801_n 16830926_1418108664918569_6633293705426243382_n

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Content is protected !!