U çel sot, në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar ekspozita “Albanian & German Colors, Art & Wine Coctail”

U çel sot, në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar ekspozita “Albanian & German Colors, Art & Wine Coctail” e dy piktorëve të njohur Muhamet Kërpaçi dhe Vullnet Muja.

Muhamet Kërpaçi quhet piktori që është bërë shumë i njohur për karikaturat e tij të shumta. Si artist kontemporan dhe me stilin e tij agresiv ka tërhequr vëmendjen e shumë artdashësve.
Vullnet Muja ushtron artin e tij në Gjermani dhe njihet për ngjyrat dhe surealizmin në punimet e tij.

Ekspozita do të qëndrojë e hapur për vizitorët deri më datë 22 tetor 2017 në ambientet e Hollit Kryesor në Muzeun Historik Kombëtar.

22519850_1704557556273677_2203995297043393190_o 22552982_1704557522940347_9183691911392997282_o 22528790_1704557302940369_446676621939900889_o 22519761_1704557602940339_1661361722867510685_o

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Content is protected !!