Në kuadër të programit #EdukimipërmesKulturës #MuzeuHistorikKombëtar organizoi aktivitetin “Një orë leksioni në muze”

Muzeu Historik Kombëtar u vizitua sot nga studentë të degës së Arkeologjisë nga Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë, Universiteti i Tiranës për të zhvilluar një orë leksioni në muze. Studentët të shoqëruar edhe nga pedagogu Lorenc Bejko zhvilluan një orë leksioni të lëndës së arkeologjisë. Ata u njohën me Pavijonin e Lashtësisë në muze, duke marr përgjigje për pyetjet e tyre rreth fakteve historike në periudha të ndryshme të lashtësisë në Shqipëri apo edhe objekteve të ekspozuara në këtë pavijon.
Edukimi Mbi dhe Përmes Kulturës

27629169_1834943063235125_6220083534561598933_o 27624703_1834943649901733_6731900242875084370_o 27797433_1834943443235087_119134713069433351_o 27503288_1834943383235093_7789143107677725616_o 27503645_1834943266568438_7960268357836993100_o 27628666_1834943193235112_6696526019956483081_o

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Content is protected !!