Muzeu Historik Kombëtar pati kënaqësinë të priste sot në ambientet e tij Princeshën e Tajlandës, Maja Çakri Sirindon.

Princesha e Tajlandës dhe stafi i Saj, të shoqëruar nga Drejtori i Muzeut Kombëtar, Dr. Dorian Koçi, u njohën me historinë e popullit shqiptar duke u nisur nga pavijoni i antikitetit deri në periudhën e regjimit komunist. Princesha e Tajlandës pati një kënaqësi të vërtetë dhe u impresionua shumë nga Muzeu Historik Kombëtar, duke treguar një interes të veçantë në historinë e vendit tonë. Princesha u shpreh entuziaste për vizitën e Saj në pavijonet e Muzeut Historik Kombëtar dhe shprehu vlerësimin e saj për historinë e popullit shqiptar që nga kohët më të lashta e deri më sot. Gjithashtu falënderoi për mikpritjen e ngrohtë dhe premtoi se do të kthehet përsëri në muze.

30738542_1921251111270986_808359960898437120_n 30714603_1921250927937671_8503887640938938368_n 30726063_1921250711271026_4571267945220538368_n 30742917_1921250267937737_6893246807262887936_n 30729239_1921252061270891_4706009672115552256_o 30710755_1921251554604275_857440772687921152_n

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Content is protected !!