Muzeu Historik Kombetar u vizitua nga përfaqësues të Kolegjit të NATO-s

Në kuadër të bashkëpunimit ndërinstitucional dhe promovimit të vlerave të trashëgimisë sonë kulturore, Muzeu Historik Kombetar u vizitua nga bashkëshortet e përfaqësuesve të Kolegjit të NATO-s. Zonjat e nderuara nga vende te ndryshme të NATO-s, si: Franca, Portugalia, Zvicra, Belgjika, Lituania, Norvegjia, Italia, Turqia, Spanja, Greqia, SHBA etj., të shoqëruara nga Drejtori i Muzeut Historik Kombëtar, Dr. Dorian Koçi, zhvilluan një rrugëtim në historinë e Shqipërisë e prezantuar në pavijonet e Muzeut Historik Kombëtar. Ato vlerësuan historinë e popullit shqiptar, që nga lashtësia deri në fund të regjimit komunist. Ato shprehën vlerësimin e tyre dhe falenderuan për mikëpritjen.

35891918_2005390732857023_4640729618075090944_n 36087859_2005390616190368_1223462489857982464_o 35833505_2005390546190375_4736226012583428096_o 35923614_2005390429523720_6564501119844745216_n 35796799_2005390906190339_1074093719260495872_o

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Content is protected !!