Jeni te ftuar ne ceremonine e hapjes së ekspozotës “Kruja dhe Skënderbeu”

Në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastrioti Skënderbeut, Muzeu Historik Kombëtar, Instituti i Librit dhe Promocionit dhe Bashkia Krujë ju ftojnë më datë 27 Nëntor 2018, ora 12.30, në ceremoninë e hapjes së ekspozotës “Kruja dhe Skënderbeu”.
Ekspozitë pikture me pjesëmarrjen e 50 artistëve të njohur, të cilët kanë trajtuar figurën e Skënderbeut në punimet e tyre.

Ju mirëpresim më datë 27 Nëntor, ora 12.30, në ambientet e Hollit Kryesor në Muzeun Historik Kombëtar!

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Content is protected !!