Pedagogët e Universitetit të Torinos vizitojnë Muzeun Historik Kombëtar

Muzeu Historik Kombëtar pati kënaqësinë të priste sot në ambientet e tij Pedagogë nga Universiteti i Torinos, Laura Bonato-Pedagoge e antropologjisë kulturore, Enrico Lusso-Pedagog i historisë së arkitekturës, Viviana Moretti-Pedagoge historisë artit dhe Lia Zola-Pedagoge antropologjisë kulturale.
Pedagogët e Universitetit të Torinos u njohën me historinë e popullit shqiptar nga Lashtësia deri në periudhën e regjimit komunist. Patën një kënaqësi dhe kuriozitet të veçantë nga objektet e ekspozuara në Muzeun Historik Kombëtar duke treguar një interes të madh për historinë e vendit tonë.
Gjithashtu falenderuan për mikëpritjen dhe premtuan se do të rikthehen përsëri në muze.

50969868_2378567248872701_7456010762830479360_o 51109534_2378567755539317_2886391088619192320_o 51116766_2378567358872690_6466003144491925504_o

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Content is protected !!