11-vjetori i Pavarësisë së Kosovës kujtohet nga Muzeu Historik Kombëtar dhe shkolla 9-vjeçare “Kosova” në Tiranë

Në kuadër të programit “Edukimi përmes Kulturës”, Muzeu Historik Kombëtar dhe shkolla 9-vjeçare “Kosova” në Tiranë organizuan aktivitetin “11 vite pavarësi”. Nxënësit e shkollës “Kosova” bënë një interpretim të dedikimit të Mitrush Kutelit për Kosovën “Poem kosovar”, si edhe interpretuan këngë dhe valle nga krahinat e Kosovës.

Per me shume

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Content is protected !!