U hap ekspozita e artistit të famshëm rumun z. Stefan Popa Popas

Ambasada e Rumanisë në Tiranë dhe Muzeu Historik Kombëtar organizuan sot, ekspozitën e artistit të famshëm rumun, i njohur si Mbreti i karikaturës, mbajtësi i rekordeve botërore të Ginesit, karikaturisti më i shpejtë, z. Stefan Popa Popas.
Veprimtaria u organizua nën drejtimin e Presidencës Rumune të Këshillit të Bashkimit Evropian dhe gjatë orëve që u zhvillua aktiviteti z. Popas vizatoi për të gjithë pjesëmarrësit në ekspozitë.
Të pranishëm në këtë aktivitet ishin ambasadorë të akredituar në Shqipëri, deputetë, artistë dhe të interesuar të shumtë mbi artin e karikaturës.
Z. Mircea Perpelea, Ambasadori i Rumanisë në Tiranë, ju uroi mirë se ardhjen të gjithë të pranishmëve dhe bëri një prezantim të shkurtër të mbretit të karikaturës Stefan Popa Popas.

54268409_2458477630881662_3391550058049568768_o 54409142_2458477540881671_106657081775357952_o 53733291_2458477460881679_2240730849739800576_o 54233776_2458477354215023_239201365962784768_o 54228808_2458477240881701_9221023308219154432_o 54256738_2458477900881635_2120172118468460544_o 54433474_2458477754214983_2993244811177230336_o

 

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Content is protected !!