“Piktorët Ulqinakë në Tiranë”

Muzeu Historik Kombëtar, Instituti i Librit dhe Promocionit dhe Organizata Turistike Ulqin ju ftojnë ditën e premte, datë 22 Mars 2019, ora 18.00 në ceremoninë e hapjes së ekspozitës “Piktorët Ulqinakë në Tiranë”.

Në këtë ekspozitë do të prezantohen punimet e piktorëve nga Ulqini: Bilal Nikeziq, Edin Kapllani, Jozo Koçoviq, Mersiha Resulbegoviq Mavriq, Naser Hasa, Vahida Hasanaga Nimanbegu, si dhe pikturat e piktorëve të ndjerë Gjergj Noc Martini dhe Rudi Goga.

Ju mirëpresim më datë 22 Mars 2019, ora 18.00 në sallën e madhe të ekspozitave pranë Muzeut Historik Kombëtar!

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Content is protected !!