Muzeu Historik Kombëtar u vizitua nga një grup ushtarakësh nga vendet e rajonit

Në kuadër të zhvillimit të aktiviteteve me rastin e Kongresit të 24 të Mjekësisë Ushtarake Ballkanike, me qëllimin e prezantimit dhe promovimit të vlerave të trashëgimisë sonë historiko-kulturore, Muzeu Historik Kombëtar u vizitua nga një grup ushtarakësh nga vendet e rajonit.
Ata zhvilluan një rrugëtim në historinë e Shqipërisë të prezantuar në pavijonet e Muzeut Historik Kombëtar, duke vlerësuar historinë e popullit shqiptar, që nga lashtësia deri në fund të regjimit komunist. Në fund të vizitës shprehën vlerësimin e tyre dhe falenderuan për mikëpritjen.

58761505_2536827593046665_4581681802099294208_o 59759004_2536827203046704_3995623674790019072_o58825860_2536828189713272_4214729034803707904_o 59699849_2536827673046657_2954824632202428416_o

 

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Content is protected !!