Komiteti Hebreo-Amerikan viziton ambientet e Muzeut Historik Kombëtar.

Komiteti Hebreo-Amerikan me qendër në Nju-Jork, të kryesuar nga Drejtori Ekzekutiv, z.David Harris, në kuadër të një vizite që ka bërë në Tiranë ka vizituar dhe ambientet e Muzeut Historik Kombëtar.

Delegacioni në fjalë zhvilloi një guidë nëpër pavijonet e Muzeut Historik Kombëtar. Z. Harris u shpreh entuziast për vizitën e tij në pavijonet e Muzeut Historik Kombëtar. Ata shprehën vlerësimin e tyre për historinë e popullit shqiptar që nga kohët e lashta deri më sot, duke falenderuar për mikëpritjen e ngrohtë dhe duke shprehur mirënjohje për popullin shqiptar në mbrojtjen ndaj nazistëve gjatë Luftës së Dytë Botërore.

67185080_2674427039286719_6772224301127958528_o 67113534_2674426852620071_1330353471257313280_o 66330931_2674426739286749_3771166356028784640_o 66444933_2674426615953428_2715561878272081920_o 66632972_2674427335953356_8202432970288529408_o 66452105_2674427252620031_4062656835696459776_o

 

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Content is protected !!