Me rastin e festave të nëntorit, vizitorët fëmijë kanë mbushur pavijonet e Muzeut Historik Kombëtar

Vizitorët fëmijë të kopshteve dhe shkollave të Tiranës dhe qyteteve të tjera kanë mbushur pavijonet e Muzeut Historik Kombëtar. Prurja e madhe e tyre ka të bëjë me festat e nëntorit. Në këtë kuadër fëmijët të organizuar nga mësuesit e tyre kërkojnë të njohin më nga afër historinë e Shqipërisë. Së fundi pavijonet e Muzeut Historik Kombëtar u vizituan nga nxënësit e klasave të treta të shkollës 9-vjeçare “Vasil Shanto” në Tiranë.

75424539_2957488987647188_1471205261577289728_o 74666191_2957488717647215_8133576192038010880_o 75354855_2957488620980558_2195368788138917888_o 75650525_2957488520980568_3554322970606305280_o76260606_2957488394313914_1742218226235867136_o 76227712_2957488310980589_2237355907388276736_o 77222958_2957488230980597_7924722167340597248_n 78362683_2957489880980432_6432928292835164160_o

 

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Content is protected !!