Muzeu Historik Kombëtar së bashku me shkollën “Partizani” organizuan aktivitetin për 75-vjetorin e Çlirimit të Atdheut

Në kuadër të 75-vjetorit të Çlirimit të Atdheut, i cili përkon edhe me 55-vjetorin e krijimit të shkollës “Partizani” në Tiranë, nën kujdesin e Muzeut Historik Kombëtar organizoi një mbrëmje plot surpriza.
Nëpërmjet kësaj feste nxënësit e gjimnazit nderuan këtë përvjetor, si dhe falenderuan kontributin e dhënë nga mësuesit ndër vite, ku në fokus ishin baleti, poezitë, interpretimet e pjesëve letrare dhe vallet tradicionale, të shoqëruara këto me muzikë shqiptare.
Drejtoresha e gjimnazit “Partizani”, znj. Luiza Mustafaj, falenderoi Dr. Dorian Koçin, drejtorin e Muzeut Historik Kombëtar dhe stafin e muzeut për kujdesin e organizimit dhe realizimin e këtij aktiviteti.

74302505_2976213502441403_6704246054142869504_o 78134549_2976213419108078_5457839471032532992_o 78510975_2976213272441426_978205052504113152_o 72910251_2976213202441433_532293335855923200_o75653355_2976212615774825_4193250487471964160_o 73115795_2976212495774837_2192167697473601536_o 69907633_2976212362441517_7217575082162388992_o 78282228_2976214085774678_3627411111982137344_o 75576372_2976213765774710_2754234764532645888_o 78219403_2976213612441392_738122797338853376_o

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Content is protected !!