Në kuadër të programit “#EdukimiPermesKultures Teatri Kombëtar i Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor dhe balerina Adela Muçollari në bashkëpunim me Muzeun Historik Kombëtar organizuan një aktivitet të përbashkët me rastin e festave të nëntorit.

Fëmijët e vegjël performuan balete të njohura vendase dhe të huaj. Aktivitetin e përshëndeti edhe drejtori i Muzeut Historik Kombëtar, Dr. Dorian Koçi, i cila tha se aktivitete të tilla në këtë ditë të shënuar për Shqipërinë, në 105-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë edukojnë brezin e ri të fëmijëve me art e kulturë.

24131119_1754772061252226_4804653393452431122_n 24131622_1754772414585524_6092974649331570465_o 24173545_1754772187918880_1869484243297380737_o 24068448_1754772154585550_6327057214962420068_o 24131648_1754772104585555_5892538739650193067_o

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: Content is protected !!